Kosmetyki naturalne – czym się charakteryzują?

Kosmetyki naturalne – czym się charakteryzują?

Jako że coraz częściej zwracamy uwagę na skład kosmetyków, dużą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne. Powstają one z naturalnych składników i są przeznaczone do każdego typu cery. Dzięki temu w szerokiej ofercie naturalnych kosmetyków każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapoznanie się ze składem produktu przed zakupem stało się już standardem w przypadku zakupów spożywczych. Ta dobra praktyka przeniosła się też do działu kosmetyków. Obecnie coraz więcej osób wybiera naturalne kosmetyki, które są pozbawione szkodliwych dodatków. Są one oparte na naturalnych składnikach, które dobrze wpływają na stan skóry. W sklepie z naturalnymi kosmetykami znajdziemy produkty przeznaczone do pielęgnacji twarzy, włosów i codziennej pielęgnacji ciała. Dlaczego warto je wybierać?

Kosmetyki naturalne – czym się wyróżniają?

Produkty naturalne mają tę zaletę, że nie zawierają szkodliwych dodatków, których pełno w tradycyjnych kosmetykach. Są pozbawione PEG-ów, ftalanów, parabenów i innych chemicznych dodatków, które mogą negatywnie wpływać na stan skóry. Polskie kosmetyki naturalne wyróżniają się wysoką jakością i dbałością o każdy szczegół. Naturalna pielęgnacja sprawia, że cera jest zdrowa i zadbana. Wśród kosmetyków naturalnych znajdziemy naturalne kremy do twarzy, płyny do demakijażu, produkty do pielęgnacji ciała, czy kosmetyki do włosów. Coraz szersza oferta sprawia, że każdy znajdzie tu idealny produkt dla siebie. Starannie dobrane produkty naturalne nie tylko dbają o skórę, ale też pięknie pachną, dzięki czemu pozytywnie wpływają na nastrój. Warto pamiętać, że kosmetyki naturalne są bezpieczne nie tylko dla człowieka, ale też dla środowiska naturalnego. 

Sklep z produktami naturalnymi – co w nim znajdziesz?

Kosmetyki naturalne znajdziemy już w każdej drogerii, jednak wybierając sklep z produktami naturalnymi, mamy pewność, że znajdziemy tu szeroką ofertę produktów, których nie dostaniemy w każdym sklepie. Kupisz tu między innymi certyfikowane kosmetyki organiczne, które zapewnią Twojej skórze zdrową pielęgnację. 

Kosmetyki naturalne, ekologiczne i organiczne – czym się różnią?

Podczas zakupu kosmetyków naturalnych często czujemy się zagubieni ich nazewnictwem. Naturalne, ekologiczne, organiczne – co oznaczają te nazwy? Choć często są one używane zamiennie, nie wszystkie oznaczają to samo. 

  • Kosmetyki naturalne – jest to najszersze określenie, które zawiera w sobie również ekologiczne i organiczne kosmetyki. Muszą one w co najmniej 95% składać się ze składników pochodzenia naturalnego i zawierać surowce pochodzące ze źródeł odnawialnych. Nie mogą zawierać substancji odzwierzęcych i roślin modyfikowanych genetycznie. Muszą też być pozbawione dodatków chemicznych, takich jak PEG, parabeny, syntetyczne perfumy czy składniki barwiące. Opakowanie powinno być biodegradowalne.
  • Kosmetyki organiczne – nazywane też bio. Muszą one spełniać wszystkie warunki określone dla kosmetyków naturalnych. 95% składu musi pochodzić z surowców roślinnych, a 10% składników musi pochodzić z upraw ekologicznych.
  • Kosmetyki ekologiczne – składniki muszą pochodzić z upraw ekologicznych. Substancje wykorzystane do produkcji nie powinny też pochodzić z daleka, bo wiązałoby się to z emisją szkodliwych gazów do atmosfery. Ekologiczne kosmetyki często są produkowane z lokalnych składników, co ogranicza emisję spalin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *