Czy można nosić bransolety męskie razem z zegarkiem?

Czy można nosić bransolety męskie razem z zegarkiem?

Jednym z najbardziej popularnych obecnie męskich akcesoriów są bransoletki. Stają się one coraz bardziej pożądanym dodatkiem do każdej casualowej i formalnej stylizacji, lekko podkreślając strój i styl nowoczesnego mężczyzny.
Możesz je nosić zarówno samodzielnie jak i w połączeniu z innymi dodatkami, pojedynczo oraz przez połączenie kilku w klasyczny zestaw.
Jednym z najnowszych trendów, który da się zauważyć w modzie męskiej, jest noszenie bransoletki razem z zegarkiem. Takie połączenie może wyglądać zarówno gustownie, jak i nieodpowiednio. Jak więc nosić męską bransoletę razem z zegarkiem? Odpowiadamy poniżej.

Ile bransoletek można założyć do zegarka?

Biorąc pod uwagę rosnącą popularność noszenia zegarków razem z męskimi bransoletami, to nie jest już rzadki widok, aby spotkać mężczyznę decydującego się na założenie nawet kilku bransoletek na jednej ręce. Wszystko jest kwestią ich odpowiedniego dobrania. Cienkie i dosyć luźne bransolety męskie potrafią fajnie dopełnić stylizację niezależnie od rodzaju stroju. Trzeba jednak pamiętać o umiarze, żeby dodatki nie „krzyczały” i nie zdominowały stroju. Śmiało można takie połączenia traktować jako szybki i prosty sposób na męską stylizację, która pozwoli się wyróżnić. Jeśli masz jednak drobniejszą budowę, lepiej wybierz jedną lub maksymalnie dwie bransoletki.

Czy Twój zegarek pasuje do noszenia razem z zestawem bransoletek?

Zegarki zazwyczaj mieszczą się w przedziale średnic 35mm – 50mm. Zegarki, które mają średnicę 38-40mm zazwyczaj nie wymagają żadnych dodatkowych akcesoriów, chyba że masz bardzo duży nadgarstek.
Mniejsze zegarki w zakresie 34mm – 36mm mogą wyglądać wyjątkowo dobrze razem z założonymi bransoletami.

Właściwa męska bransoleta do łączenia z zegarkiem

To, jaką bransoletę powinieneś wybrać, powinno zależeć od materiału, koloru i konstrukcji paska zegarka, który zamierzasz razem z nią nosić. Na przykład, jeśli nosisz metalowy zegarek, zaleca się wybór metalowej bransoletki. Dopasowanie kolorów metalu też ma ogromne znaczenie, ponieważ tworzy niezakłócony i jednolity wygląd przedramienia.
Alternatywnie, możesz próbować przełamać stylizację innym materiałem (skóra lub koraliki) z metalicznym zegarkiem, aby stworzyć poczucie równowagi.

Gra kolorów

Postaraj się znaleźć bransoletki, które przynajmniej uzupełnią kolorystykę Twojego zegarka. Chociaż dokładne dopasowanie nie jest konieczne, znalezienie kolorów, które uzupełniają Twój zegarek, może działać bardzo dobrze na odbiór Twojej stylizacji. Dopasowanie kolorów gwarantuje, że oba elementy będą się dobrze komponować, tworząc elegancką całość.

Wskazówka stylistyczna: Jeśli chcesz połączyć męską bransoletę z zegarkiem na tej samej ręce, bez poczucia, że ubierasz się przesadnie, wybierz cieńszą, bardziej elegancką bransoletkę. Cieńsze bransolety dają Ci też większą swobodę w doborze kolorów, co może prowadzić do zwiększenia wizualnego zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *