Jak wyglądać na wyższą, gdy masz krótkie nogi?

Jak wyglądać na wyższą, gdy masz krótkie nogi?

Czy często wydaje Ci się, że wyglądasz na niższą, niż wskazuje na to Twój rzeczywisty wzrost? Czasami zdarza się, że ludzie nazywają inną osobę o tym samym wzroście co Ty wyższą od Ciebie? Czasami musisz udowadniać swój wzrost, stojąc obok przypuszczalnie wyższej osoby? Jeśli tak, to prawdopodobną przyczyną tych sytuacji jest budowa Twojego ciała, a konkretnie krótkie nogi i długi tułów. Podpowiadamy jak poradzić sobie z tym problemem i jak go skorygować.


Dziewczyny, które mają poniżej 160 cm, mają często typ budowy ciała, w którym ich nogi są krótkie, a tułów jest długi. Kiedy przy tym nie dobierają odpowiednio garderoby, ich wzrost wygląda na jeszcze niższy niż w rzeczywistości.

W tym artykule podpowiemy, jak możesz się ubierać, gdy masz krótkie nogi, tak, że żeby wyglądać na wyższą. Jest to bardzo krótka lista, a ty możesz zapisać ten artykuł w zakładkach i szybko do niego wrócić, kiedy tylko będziesz miała na to ochotę.

Jeansy z wysoką talią to Twój najlepszy przyjaciel

Jeśli masz krótkie nogi, to jeansy z wysoką talią są Twoim najlepszym przyjacielem, ponieważ przesuwają linię talii nieco wyżej, dodając nogom długości. Dżinsy o niskiej talii i średniej talii zdecydowanie NIE są dla Ciebie, ponieważ sprawiają, że Twoje nogi wyglądają na krótsze. Wybieraj więc tylko dżinsy z wysoką talią, dzięki temu stworzysz iluzję wyższej talii i długich nóg i będziesz wyglądać na wyższą.

Nie dla Skinny Fit

Jeśli jesteś miłośniczką skinny fit jeansów, które mocno przylegają do ciała i podkreślają je na odpowiednich krzywiznach, to musisz przestać robić, ponieważ jeansy skinny fit sprawiają, że ludzie skupiają się na Twojej naturalnej dolnej linii talii. Tak więc nawet jeśli nosisz spodnie z wysoką talią, ale w typie skinny, to nie będzie działać.

Spódnice i sukienki z linii A

Zdecyduj się na spódnice o linii A o długości nieco powyżej kolan. Nie chodzi o to, że zawsze powinnaś nosić mini, ale spódnice i sukienki dłuższe niż do kolan sprawią, że będziesz wyglądać filigranowo. Dlatego zawsze wybieraj długość powyżej kolana.

Szukaj pionowych wzorów

Poziome paski sprawiają, że wyglądasz na szerszą i krótszą. Dlatego zawsze wybieraj pionowy nadruk na sukienkach, dżinsach i topach.

Poszukaj też dżinsów, które mają pionowe obszycie po bokach i cienkie pionowe linie bez kontrastu, aby podkreślić długość nóg.

Unikaj dużych nadruków i krzykliwych kolorów

Nigdy nie wybieraj dużych nadruków z kwiatami i liśćmi, ponieważ to sprawia, że Twoje ciało wygląda na większe i tłumi Twój wzrost. Co więcej, krzykliwe kolory, takie jak czerwony i fioletowy skupiają się na linii talii i bioder, przez co Twoje ciało wygląda na krótsze.

Zawsze wybieraj jednolite kolory, które podkreślą długość Twoich nóg.

Powiedz NIE obcasom platformowym i klinom

Podczas gdy platformy i kliny są wygodne do noszenia, sprawiają, że wyglądasz na niższą. Stąd, kiedy chcesz wyglądać na wyższą, po prostu załóż zwykłe obcasy.

Noś monochromatyczne kombinacje sukienek

Kiedy nosisz różne sukienki podzielone na różne odcienie, dzielisz długość ciała na te części.

W sukienkach maxi można użyć paska, który związany trochę wyżej powyżej pępka, podkreśli Twoją sylwetkę jako wyższą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *