Trening na zgrabne nogi i smukłe uda

Trening na zgrabne nogi i smukłe uda

Marzeniem każdej z nas są kształtne łydki i smukłe uda. Aby były one piękne, muszą być przede wszystkim zdrowe. Jak przygotować nogi na lato, kiedy wcześniej się o nie nie dbało? Jak sprawić by swoim kształtem przyciągały męskie spojrzenia?

Dzięki ćwiczeniom możemy wzmocnić mięśnie nóg, a także poprawić w nich krążenie, zwiększyć giętkość i usprawnić koordynację ruchową. Pamiętajmy jednak, że przed treningiem powinnyśmy zrobić rozgrzewkę, która w znaczny sposób obniży ryzyko kontuzji.

Zobacz też: Kosmetyki naturalne – czym się charakteryzują?

Oto zestaw prostych ćwiczeń, które pomogą nam osiągnąć wymarzony cel:

Głębokie przysiady

Formują mięśnie łydek, ud i pośladków.
– Kładziemy obie stopy na ziemi, tak by się stykały, bądź stajemy na palcach w lekkim rozkroku i unosimy ręce przed siebie. Robimy przysiad. Ćwiczenie polega na uginaniu kolan i prostowaniu się, dla poprawienia efektów staramy się wykonać je jak najgłębiej. Zacznijmy od 10, a po kilku dniach będziemy mogły podnieść liczbę do 20 powtórzeń.

Unoszenie naprzemiennie nóg w bok

– Stajemy prosto, mając złączone nogi, stawiamy przed sobą np. krzesło. Lewą nogę lekko uginamy w kolanie, prawą unosimy do boku. Powtarzamy ćwiczenie 6 razy w dwóch seriach, a następnie zmieniamy nogę. Z czasem możemy zwiększyć liczbę powtórzeń do 20. Pamiętajmy o prawidłowym oddychaniu i konieczności wciągnięcia brzucha.

Marsz z unoszeniem kolan

Wzmacnia nogi, ujędrniają zwłaszcza górne części ud.
– Stawiamy szybkie kroki, unosząc wysoko kolana, tak by uda były równolegle do ziemi. Koncentrujemy się przede wszystkim na unoszeniu kolan. Pamiętajmy, by zawsze odpychać się palcami nóg. Ręce i dłonie najlepiej trzymać na poziomie talii, kierując je wnętrzem do dołu. Zacznijmy wykonywać ćwiczenie maszerując, z czasem możemy przejść do wolnego „podbiegania”.

Krzesełko

Wzmacnia mięśnie ud i brzucha
– Plecami opieramy się o ścianę, tak by całkowicie do niej przylegały. Zginamy nogi w kolanach, aby łydki tworzyły z udami kąt prosty. Ręce wyciągamy przed siebie. Pozostajemy w pozycji „krzesełka” 5 sekund, stopniowo wydłużając czas do połowy minuty.

Pomocne będą również wypady na basen (pływanie stylem klasycznym – zwłaszcza „żabką”), jazda na rowerze czy skakanie na skakance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *