Modne płaszcze męskie na zimę 2021/2022 – jak znaleźć odpowiedni model dla siebie?

Modne płaszcze męskie na zimę 2021/2022 – jak znaleźć odpowiedni model dla siebie?

W okresie jesienno-zimowym, kiedy potrzeba zapewnienia sobie odpowiedniego ocieplenia staje się priorytetem, wielu osobom wydaje się, że wybór wygodnego okrycia wierzchniego to postawienie na komfort kosztem stylu. Tymczasem nie ma potrzeby pójścia na kompromis i rezygnowania z pozostania stylowym i szykownym. Moda męska na ten czas w roku oferuje wiele klasycznych i ponadczasowych rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu użyteczności odzieży. Dobrze dobrany model płaszcza uczyni go stałym elementem garderoby nadającym szyku każdej stylizacji.

Ponadczasowa klasyka, czyli jedno- i dwurzędówki

Najpopularniejszym fasonem płaszcza, bezpośrednio kojarzącym się z elegancją i klasą jest dwurzędowy trencz. W klasycznym beżowym odcieniu przywodzi na myśl amantów kina złotej ery Hollywood, Humphrey’a Bogarta czy ekranowych agentów 007. Jawi się on jako symbol męskiej elegancji, szyku, a nawet statusu. Trencze w tym wydaniu najczęściej są jednak użyteczne w okresie wiosennym oraz podczas wczesnej jesieni. Kiedy temperatury spadają poniżej 10 stopni Celsjusza, a wiatr i deszcz są coraz częstszymi zjawiskami atmosferycznymi, trencz powinien ustąpić miejsca swojemu jesiennemu odpowiednikowi. Tego typu fasony miewają również ocieplane modele, najczęściej z podszewką wykonaną z dodatkiem wełny. Może to być jednak niewystarczająca ochrona w naprawdę zimne dni.

Płaszcze męskie w wariancie dwurzędowym znaleźć można również w wydaniu zimowym. Czym kierować się przy wyborze płaszcza jednorzędowego vs. dwurzędowego? Jednorzędówki uchodzą za bardziej formalne okrycie wierzchnie. Świetnie sprawdzą się w połączeniu z garniturem lub smokingiem. Co więcej, płaszcz jednorzędowy będzie odpowiedni dla każdego typu sylwetki. Płaszcz dwurzędowy może być mniej zobowiązującą, codzienną propozycją. Najlepiej sprawdzi się u panów o szczupłej bądź standardowej budowie ciała, gdyż modele płaszczy dwurzędowych mogą optycznie poszerzać sylwetkę. Należy pamiętać, by zawsze nosić płaszcz z zapiętymi oboma rzędami guzików. W przeciwnym razie grozi nam modowe faux-pas!

Jakość, która nie wychodzi z mody

Jakościowa moda męska to nie tylko kierowanie się aktualnie wyznaczanymi trendami i własnymi preferencjami, lecz także troska o wygodę i jakość wykonanej odzieży. Płaszcz jest ponadczasowym elementem garderoby, który, dobrze dobrany, może sprawdzać nam się przez lata, nie wychodząc ani na moment z kanonu trendów. Oczywiście pod warunkiem, że został wykonany z jakościowych materiałów, dzięki którym przy odpowiedniej pielęgnacji z sezonu na sezon nie będzie tracił na jakości. W przypadku płaszcza zimowego jest to o tyle ważne, że jego podstawową funkcją ma być zapewnienie ciepła i ochrony przed wiatrem i chłodem. Porzućmy złudzenia, że zapewni to poliester. Do produkcji wysokiej jakości płaszczy zimowych używa się wysokogatunkowych mieszanek wełny, często w połączeniu z kaszmirem. Ta kombinacja zapewni skuteczniejszą barierę chroniącą przed zewnętrznymi, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przy wyborze odpowiedniego okrycia wierzchniego na tę niesprzyjająca porę roku należy brać pod uwagę płaszcze zawierające przynajmniej 60% wełny. Warto zwrócić uwagę na to, że wełna wełnie nierówna. Płaszcz wykonany z wełny w dalszym ciągu może być cienkim, nieodpowiednim na tę porę roku okryciem. Jednak w przypadku użycia włókiem o wysokiej gramaturze, możemy być spokojni, że płaszcz zapewni właściwą ochronę. Wysokiej jakości płaszcze męskie znajdziesz np. na stronie milermenswear.com.

Elegancja w parze z wygodą

Swego czasu panowało przekonanie, że stylowi mężczyźni stronią od czapek i szalików, i cenią styl nad funkcjonalność. Na szczęście współczesna moda i szeroki katalog możliwości oferują produkty łączące  elegancję i wygodę. Szykowny płaszcz zimowy już sam w sobie będzie gustownym elementem stylizacji. Moda jest jednak od tego, by się nią bawić, dlatego nawet elegancki płaszcz sprawdzi się w innych, mniej zobowiązujących odsłonach. Jeśli nawet płaszcz wykonany z naturalnych, ocieplających materiałów okaże się niewystarczający w zderzeniu z naprawdę niskimi temperaturami i niesprzyjającymi warunkami, jest rozwiązanie, dzięki któremu ulubiony płaszcz będzie w dalszym ciągu pełnił swoją funkcję. Wystarczy zapewnić sobie dodatkową warstwę ocieplenia w postaci cienkiej kamizelki typu softshell. Na nią można zarzucić ulubiony płaszcz. Tego typu eklektyczne rozwiązania pozwalają na wygodę i komfort przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego charakteru.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *