Właściwości wcierek do włosów – jak odpowiednio zadbać o skórę głowy?

Wypadanie włosów, ich osłabienie lub łamanie to często spotykane problemy, szczególnie u pań, które systematycznie wykonują zabiegi stylizacyjne. Tym zniszczeniom można jednak łatwo zapobiegać, stosując odpowiednie kosmetyki, w tym wcierki do włosów.
Wcierki działają zarówno na cebulki włosów, jak i skórę głowy. Stosowane regularnie przez kilka tygodni, przyspieszają porost włosów, zmniejszają wydzielanie sebum i poprawiają kondycję skóry głowy.
Dlaczego warto stosować wcierki do włosów?
Wiele problemów z włosami wynika z nieprawidłowej pielęgnacji włosów i złej kondycji skóry głowy. Aby poprawić stan zarówno owłosienia, jak i skóry, stosuje się kilka rodzajów kosmetyków o bogatym składzie, zawierającym niezbędne dla zdrowia wartości odżywcze i składniki budulcowe. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się wcierki do włosów.
Wcierka przede wszystkim wzmacnia cebulki włosów, a co za tym idzie, zapobiega ich wypadaniu oraz stymuluje wzrost włosów i powstawanie tzw. baby hair, a więc małych, nowych włosków. To pierwszy krok do zagęszczenia owłosienia na głowie przez zapobieganie wypadaniu włosów i ich odżywienie. Wcierki działają też na skórę głowy. Poprawiają jej ogólny stan, m.in. regulują poziom sebum wydzielanego przez skórę, a co za tym idzie, spowalniają przetłuszczanie się włosów, nawilżają skórę głowy, zapobiegają powstawaniu łupieżu i łuszczeniu się naskórka. Poprawiają ogólną kondycję skóry głowy, łagodzą podrażnienia oraz stany zapalne, a także zapobiegają powstawaniu krostek podskórnych na skórze głowy. Dzięki temu te partie skóry mogą lepiej spełniać swoje funkcje, a przez to pozytywnie wpływać również na stan włosów. Kosmetyk o tak wszechstronnym działaniu powinien więc znaleźć się na półce w łazience każdej kobiety.
Wcierki na porost włosów i nie tylko
Regularne stosowanie wcierki nie tylko pomaga wzmocnić włosy, ale również wspomaga leczenie łupieżu. Wcierki przyspieszają wzrost włosów i odżywiają słabe włosy, zapobiegając tym samym ich wypadaniu. Chcąc osiągnąć takie efekty, trzeba jednak używać wcierki regularnie przez kilka tygodni oraz wybrać odpowiedni kosmetyk. Ich szeroki wybór mozna znaleźć na stronie https://www.shaushka.pl/82-ziolowe-wcierki-do-wlosow.
Wcierki można nakładać zarówno na mokre, jak i suche włosy – to zależy od wybranego kosmetyku i jego składu. Naturalne wcierki składające się głównie z wyciągów ziołowych stosuje się niezależnie od planowanego mycia włosów; można je więc nakładać zarówno przed, jak i po mycie, a także w dniach, w których mycie w ogóle nie jest planowane. Z kolei wcierki do włosów wypadających, które zawierają w składzie oleje, lepiej stosować przed myciem. Oleje mogą bowiem powodować przetłuszczanie się włosów, a co za tym idzie, ich nieestetyczny wygląd. Te, które działają przeciwzapalnie i regulują wydzielanie sebum, również powinny być stosowane przed myciem, chociaż wiele z nich można nakładać również na czystą skórę głowy. Ważne jednak, aby włosy nie były całkowicie mokre, ale lekko przesuszone. Ze względu na konsystencję i skład wcierki, woda może ją rozrzedzać i zmniejszać skuteczność działania.
Ważne jest również prawidłowe nakładanie wcierki. Kosmetyk należy nanosić pipetą lub strzykawką bez igły bezpośrednio na skórę głowy, wykonując jednocześnie delikatny masaż. Niektóre produkty są dostępne w buteleczkach z atomizerem – wówczas wystarczy rozpylić kosmetyk na skórze i wmasować go w jej powierzchnię delikatnymi ruchami.
Materiał zewnętrzny