Dbanie o rzęsy po przedłużaniu – niezbędne akcesoria

Dbanie o rzęsy po przedłużaniu – niezbędne akcesoria

Zabieg przedłużania rzęs jest ogromnie popularny i stosowany na szeroką skalę. Wiele kobiet kusi posiadanie efektownego wachlarza, który dodaje oczom mnóstwo uroku. Jednak nie każda z pań pamięta, że rzęsy po przedłużaniu wymagają odpowiedniej troski i pielęgnacji. W tym celu jednak nie należy korzystać z dowolnych środków czy akcesoriów. Nowe rzęsy są dość delikatne i można je w łatwy sposób uszkodzić. W dodatku trzeba też uważać na ochronę wrażliwych oczu. Zatem jak bezpiecznie i skutecznie zadbać o rzęsy po przedłużeniu?

Pielęgnacja rzęs tuż po zabiegu przedłużania

Pierwsze 48 godzin to czas bardzo ważny w przypadku wiązania się kleju do rzęs – to okres, kiedy trzeba najbardziej uważać na świeżo wykonane włoski. Najlepiej ich wówczas nie moczyć, nie pocierać i nie dotykać. Nawet duża wilgotność w powietrzu – na przykład kiedy długo i mocno pada – może mieć wpływ na kondycję nowych rzęs. Podobnie może je uszkodzić chlorowana woda w basenie czy pot spływający podczas aktywności fizycznej. Może wówczas dojść w dodatku do reakcji alergicznej.

W odpowiednim czasie po zabiegu przedłużania rzęs, należy je też regularnie rozczesywać. Służą do tego specjalne silikonowe szczoteczki do rzęs. Wyróżniają się między innymi odpowiednio zaprojektowanym kształtem główki, dzięki czemu można dokładnie rozdzielić rzęsy i ułożyć z nich efektowny wachlarz. Tego rodzaju akcesoria są też produkowane z wysokogatunkowego tworzywa, które pozwala na skuteczną i higieniczną pielęgnację rzęs. Włoski zatem warto rozczesywać silikonową szczoteczką do rzęs nawet dwa razy dziennie, by nie doszło do ich trwałego zaplątania i zniszczenia.

Prawidłowe mycie rzęs po przedłużaniu

Po dwóch dobach od zabiegu przedłużania, nowe rzęsy można już swobodnie umyć. Nie należy tego jednak robić przypadkowymi środkami – wykluczone są między innymi wyroby z substancjami oleistymi w składzie, a także silikonem lub alkoholem. Te półprodukty mogą bowiem doprowadzić do odklejenia się włosków. Zatem aby je umyć skutecznie i bezpiecznie, warto sięgnąć po dedykowany szampon do rzęs. To wyrób ze specjalną formułą, który umyje kępki bez ich uszkodzenia. W dodatku takie preparaty zawierają odpowiednie środki pielęgnacyjne, pobudzające rzęsy do wzrostu. Są to między innymi:

  • wyciąg z aloesu,
  • wyciąg z liści rooibos,
  • woda różana,
  • ekstrakt z drzewa herbacianego,
  • kolagen.

Warto też wybrać szampon o działaniu antybakteryjnym, który nie tylko dobrze zmyje makijaż, ale też nie dopuści do powstawania różnych stanów zapalnych w rejonie oka. Zastosowanie szamponu do rzęs nie jest skomplikowanym zadaniem – preparat należy wymieszać z wodą i rozprowadzić delikatnie na włoskach. Aby jednak zrobić to skutecznie, warto sięgnąć po specjalne akcesoria pomagające w takich czynnościach. Najlepiej wziąć pędzel do mycia rzęs o delikatnym włosiu i odpowiedniej budowie. Z jego pomocą można dokładnie umyć przestrzenie między włoskami z zalegającego brudu czy resztek makijażu. Do oczyszczania rzęs natomiast nie zaleca się używania wacików czy innych produktów mogących zostawić na włoskach cząstki materiału.

Dokładnie umyte rzęsy najlepiej pozostawić do samodzielnego wyschnięcia, a już z pewnością nie powinno się ich pocierać ręcznikiem. Czyste i suche włoski należy przeczesać silikonową szczoteczką do rzęs, by ponownie je rozdzielić i ładnie ułożyć. Warto też pamiętać, by zarówno szampon, jak i szczoteczkę czy pędzel do mycia rzęs kupować w profesjonalnym sklepie. To daje gwarancję, że produkty będą odpowiedniej jakości i z dobrym składem, a więc nie zaszkodzą wrażliwym oczom.

Materiał Partnera