Elegancka moda męska od podszewki. Z jakich materiałów szyć męskie ubrania?

Elegancka moda męska od podszewki. Z jakich materiałów szyć męskie ubrania?

Najwyższej jakości elegancką odzież męską możemy rozpoznać nie tylko po wyglądzie, ale przede wszystkim składzie. Zastosowane tkaniny wpływają zarówno na to, jak odzież się prezentuje i układa na ciele, ale także na codzienny komfort. Z jakich materiałów najlepiej szyć poszczególne ubrania męskie?

Elegancka moda męska – materiały na perfekcyjną marynarkę

Marynarka to podstawa wystroju każdego dżentelmena. Można lepiej czuć się w pełnych, formalnych garniturach lub zakładać marynarkę sportową do casualowych spodni, ale jedno jest pewne: ten element zawsze doda elegancji! Paradoksalnie jednak współcześnie trzeba się nieco natrudzić, aby znaleźć sklep z elegancką odzieżą męską, proponujący wyłącznie wysokojakościowe marynarki. Podczas gdy dziś do salonów wkracza odzież syntetyczna, kiedyś kontrowersyjne było zastosowanie dość codziennej bawełny.

Elegancka moda męska, a przynajmniej jej klasyczne kanony, zakłada jakość wyrażoną poprzez najwyższej jakości materiały. Do szycia marynarek powinniśmy więc zastosować przede wszystkim naturalną wełnę lub tkaniny wełniane. Eleganckie ubrania męskie nie istniałyby bez zastosowania wełny. Po odpowiedniej obróbce tkaniny wełniane są niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu potrafią utrzymywać fason i krój przez wiele długich lat. Wbrew pozorom mają świetne właściwości termiczne: latem chłodzą, zimą zaś ocieplają ciało.

Moda męska elegancka – len, bawełna i tkaniny alternatywne

Dopuszczalne są również mieszanki, np. wełny i bawełny. Na lato warto wybrać marynarkę uszytą z lnu (lub mieszanki lnu i bawełny, która powstrzyma odzież przed nadmiernym gnieceniem się). Warto jednak wybierać także alternatywne rozwiązanie w postaci weluru i sztruksu, które zapewnią oryginalność szytej odzieży. Osoby, które gustują w brytyjskiej modzie, ale nie tylko, powinny zapoznać się z marynarkami tweedowymi. Specyfika tego materiału sprawia, że marynarka perfekcyjnie pasować będzie do dowolnego kardiganu. Gdzie znaleźć taką elegancką odzież męskąSklep internetowy PewienPan to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić w tym celu. Na stronie – https://pewienpan.pl – poznasz najwyższej jakości odzież męską klasy premium.

moda meska

Szlachetne materiały w modzie męskiej

Moda męska elegancka wykorzystuje również tkaniny szlachetne. Najbardziej elegancka odzież męska – przeznaczona zwykle na okoliczności formalne, choć nie tylko – może być uszyta z bawełny satynowej, satyny lub atłasu. Atłas i satyna, podobnie jak kaszmir, występują zwykle jako dodatek, np. do wełny lub bawełny lub szyje się z nich tylko niektóre części ubioru (np. klapy marynarki). Odzież taka prezentuje się fenomenalnie i zjawiskowo, a efekt wyróżnienia się z tłumu jest gwarantowany. Jednak moda męska może być bardzo szykowna także przy wykorzystaniu tańszych, a wciąż niedocenianych, tkanin, dzianin i materiałów takich, jak np. flanela, wiskoza, gabardyna, naturalny zamsz czy wełna z alpak.

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *