Lekka dieta Cambridge idealna na lato

Lekka dieta Cambridge idealna na lato

Dieta Cambridge jest to dieta tzw. „ostatniej szansy”. Opiera się głównie o rozpuszczalne zupki, napoje z proszku, jak również batoniki. Na rynku są stworzone specjalne produkty do tej diety. Podczas stosowania tej diety spożywa się od 3 do 4 posiłków dziennie. Dieta Cambridge jest niezwykle niskokaloryczna, gdyż jeden posiłek, to nie więcej niż 140 kcal, tak więc dzienna ilość opiewa się na 560 kcal.

Dieta, aby była skuteczna, powinna trwać 3 tygodnie, a pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym tygodniu stosowania. Efekty są spektakularne – można zrzucić do 10 kg w miarę przestrzegania diety. Odchudzanie z dietą Cambridge powinno mieć dwa etapy. Pierwszym z nich jest etap ścisłej diety Cambridge, podczas którego możemy jeść tylko zupki, koktajle i batoniki. W ten sposób nie możemy się odżywiać dłużej niż przez 4 tygodnie. Drugi etap diety jest etapem mieszanym. Tu z kolei możemy jeść wciąż zupki z proszku, z tym że powoli wracamy do normalnych posiłków gotowanych. Kaloryczność jednego z nich wciąż nie powinna przekraczać 1000 kcal.

Podczas stosowania tej diety konieczne jest wypijanie około 2 litrów wody mineralnej!

Dieta Cambridge stworzona jest dla osób, które wcześniej korzystały już z diety niskokalorycznej, ale nie otrzymały oczekiwanego efektu. Z tego właśnie powodu dieta ta jest znana jako dieta ostatniej szansy. Kierowana jest także do osób otyłych i tych z nadwagą.

Nie jest polecana osobom młodym, których organizm jeszcze się nie rozwinął, chorych na cukrzycę, czy choroby nowotworowe.

Podstawową wadą tejże diety jest fakt, że nie zalicza się do tanich. Jest również monotonna. Z uwagi na fakt szybkiego schudnięcia mogą występować skutki uboczne: nudności, bóle głowy, zawroty głowy, które mogą być efektem odwodnienia. Należy dlatego uzupełniać płyny.

Jak stosować dietę Cambridge?

Jeżeli chodzi o dietę ścisłą, w której spożywa się zupki i koktajle – kobietom zaleca się 3 torebki, a mężczyznom – 4. Dodatkowo poleca się spożywanie dużo ilości napoi niskokalorycznych. Oprócz wody mineralnej może to być kawa, herbata, czy napoje ziołowe. Słodzić możemy tylko słodzikiem.

Stosując dietę mieszaną, powinno się spożywać dwa posiłki typu „Cambridge” oraz jeden tradycyjny, jednakże złożony ze specjalnych produktów. Możemy jeść mięso z indyka, kurczaka, podroby czy owoce morza. Natomiast powinniśmy unikać spożywania śmietany, cukru, chleba, ziemniaków i makaronów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *