Poznaj najmodniejsze odcienie blondu

Poznaj najmodniejsze odcienie blondu

Przy wyborze koloru włosów można kierować się modą, ale trzeba brać pod uwagę także swój typ urody. Jeśli już dowiesz się jakie są modne kolory i które z nich Ci pasują, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać właśnie ten kolor. Poznaj nowości tego sezonu i wybierz coś dla siebie.

Nowości w blondach w sezonie 2023

Kolor blond jest niezwykle popularny i zawsze cieszył się ogromnym powodzeniem. Jasne kosmyki optycznie wyszczuplają twarz, dodają objętości włosom i odejmują lat. Wyglądają pięknie nie tylko jesienią i wiosną, ale i przez cały rok. Jeśli uważasz, że tylko jasny blond jest najbardziej popularny to musisz wiedzieć, że w obecnym sezonie szybko się to zmieniło. Pojawiły się nowe, obiecujące nowości, które sprawią, że Twoje włosy będą miały wielowymiarowe kolory. Pierwszy z nich to rose gold hair, czyli truskawkowy blond, który jest kolorem metalicznym, wpadającym w złoto, o mocnym kryciu. Inny ciekawy odcień to milk tea hair, czyli włosy w kolorze herbaty z mlekiem i jest to kolor uniwersalny. Zmiękcza on rysy twarzy, nie postarza i daje naturalny styl, kryjący pierwsze siwe włosy. Ta wielotonowa koloryzacja wymaga wizyty w salonie fryzjerskim. Nieco cieplejszy jest butter blond, jako maślany blond, kremowy i złocisty, ciepły odcień, który ma sporadycznie chłodne refleksy.

A może wybierzesz coś bardziej neutralnego?

Jeśli jednak nie chcesz wybierać w nowych odcieniach blondu, a dotychczasowe znane kolory w stylu jasny blond, znudziły Ci się, to pora pomyśleć o czymś neutralnym. Doskonałym przykładem jest tutaj beżowy blond, który pasuje do wielu typów urody. Jest to odcień nieco bardziej ciepły, choć plasuje się go na neutralnym poziomie. Beżowy blond to kolor z odcieniami złota, szarości, srebra, a nawet popielu. Beżowy blond przypomina piaskowy blond, a jego tonacja może zmieniać się w zależności od ilości słońca. Jest to kolor wielowymiarowy. Może mieć odcień bardziej chłodny lub ciepły, w zależności od konkretnego odcienia. Jest on dobry dla naturalnych blondynek i jasnych szatynek i nie wymaga wtedy dzień zmiany koloru. Dodaje naturalnego uroku i elegancji, a w zależności od odcienia, pasuje zarówno brunetkom i blondynkom.

Czy każdemu pasują blond włosy?

Blond włosy na ogół najbadziej pasują naturalnym blondynkom lub jasnym szatynkom. Kiedy należy unikać jasnego blondu? Na pewno wtedy, gdy mamy ciemne brwi i ciemną karnację, a także mocny typ urody. Wtedy jasny blond może wyglądać po prostu nienaturalnie. Czy wiesz do jakiego typu cery pasuje zimny blond? Ciepłe odcienie blondu są łatwiejsze do dopasowania do różnych typów urody, a chłodne pasują już tylko nielicznym kobietom. Na przykład słynny platynowy blond jest zarezerwowany dla jasnych blondynek o błękitnych oczach, ewentualnie zielonych lub szarych. W pozostałych przypadkach może stanowić zbyt duży kontrast do cery i wyglądać za jasno. Jeśli chcesz mieć blond włosy, a Twój typ urody jest zdecydowanie inny, musisz doradzić się stylisty czy taka zmiana będzie korzystna i jaki dokładnie kolor i odcień blondu Ci pasuje.

Artykuł sponsorowany