Co powinna zawierać dobra odżywka do włosów?

Co powinna zawierać dobra odżywka do włosów?

Keratyna, aminokwasy czy kwas hialuronowy? Co powinna zawierać dobra odżywka do włosów? To wcale nie takie oczywiste, bo wiele zależy od zapotrzebowania Twoich włosów. Dlatego odżywka tak zachwalana przez Twoja koleżankę, może Twoje włosy obciążać i będą się nadmiernie od produktu przetłuszczać. A Twoja ulubiona maska przemieni włosy Twojej koleżanki w puch. Bo włosy każdej z nas lubią odżywki z nieco innymi składnikami, a ich preferencje mogą być uzależnione nawet od… pogody!

Kiedy zastosować nawilżającą odżywkę do włosów?

Kiedy Twoje włosy są suche, łamliwe, szorstkie i sianowate, to wielce prawdopodobne, że brakuje im nawilżenia. Również elektryzowanie się włosów to częsty objaw braku nawilżenia. Jaka jest dobra odżywka do włosów, która zmiękczy, wygładzi i nawilży włosy? Szukaj wśród składników kwasu hialuronowego, gliceryny, aloesu – humektantów, które uniosą włosy u nasady, a jednocześnie dostarczą wilgoć do struktury włosa.

Natomiast jeśli potrzeba włosom mocniejszej regeneracji sięgnij po produkty odbudowujące. Jakich składników szukać w odżywkach na przykład po sezonie wakacyjnym lub grzewczym, gdy włosy cierpią najmocniej od różnych temperatur, suchego powietrza czy promieni UV?

Jakie składniki powinna zawierać dobra odżywka regenerująca do włosów zniszczonych?

Proteiny, keratyna, aminokwasy, witaminy – to przykładowe składniki dobrych odżywek do włosów o działaniu regeracyjnym, które pomagają przywrócić włosom blask i znacznie poprawiają jego jakość. Zwłaszcza keratynę powinno się polecać przede wszystkim do włosów mocno zniszczonych, wysokoporowatych czy rozdwojonych na końcach. Jest ona naturalnym budulcem włosa, która wygładza go, czyniąc bardziej sprężystym i lśniącym niczym tafla szkła.

Dobra odżywka? Odżywka z olejkami! Ale czy zawsze?

Uwaga! Nie stosuj odżywki z proteinami czy keratyną co każde mycie, ponieważ możesz włosy przeproteinować. Raz w tygodniu nałóż dobrą odżywkę do włosów z proteinami, a w inne dni stosuj odżywki z olejkami roślinnymi, które chronią włosy i pomagają domykać ich łuski. Kluczem są właściwe proporcje.

Niestety – nie ma jednej, złotej zasady, która określałaby, jaka ilość protein czy olejków zapewnia zdrowy wygląd włosów, a jaka grozi przeproteinowaniem czy przeciążeniem włosów. Trzeba testować na zasadzie prób i błędów. Włosy są bowiem kapryśnym tworem natury i mogą zachowywać się inaczej w zależności od pory roku, a nawet pogody. Gdy jest wilgotno w powietrzu, mogą się puszyć. Obserwuj je, a będziesz wiedzieć, że w deszczowy dzień wolą odżywkę z olejkami zamiast odżywki z kwasem hialuronowym.

Wypróbuj odżywkę lamelarną do włosów

Nigdy nie laminowałaś włosów? Teraz jest dobry moment, ponieważ pojawiła się na rynku rewelacyjna nowość – odżywka laminarna do domowego użytku. Jej zastosowanie jest banalnie proste, a w kilka sekund potrafi odmienić wygląd i kondycję włosów. Wygładza łuski, restrukturyzuje wiązania włókien i nadaje włosom lustrzany blask. Doskonały kosmetyk do pielęgnacji włosów po wakacjach. Znajdziesz ją pod nazwą wonder water, magiczna woda, woda lamelarna lub lamellar water. Warto wypróbować, bo wiele kobiet nowe produkty określa jako najlepsze odżywki do włosów wszech czasów.

Artykuł sponsorowany