Ashes of Creation – Nowe MMO od Intrepid Studios
MMO to gatunek gier, którego cechą charakterystyczną jest rozgrywka online prowadzonych na olbrzymią skalę. Widoczny wzrost popularności tego typu rozrywki, przejawia się w liczbie wydawanych nowych tytułów. Jednym z takich jest Ashes of Creation.
Produkcja z ambicją
Ashes of Creation to gra tworzona przez zespół doświadczonych developerów i programistów, którym przewodniczy Steven Sharif, były pracownik Sony Online Entertainment, mający swój udział w produkcji choćby serii EverQuest, gry Star Wars Galaxies, Vanguard: Saga of Heroes czy Planetside 2. Studio Intrepid Studios postawiło sobie ambitny cel: stworzyć grę, która wyznaczy nowe trendy wśród tytułów MMORPG. Na realizację projektu zorganizowano zbiórkę pieniędzy, która zakończyła się olbrzymim sukcesem, udowadniającym tym samym, że pomysł trafił wprost do serc graczy. Tak oto dzięki zgromadzonym 3,2 milionom dolarów, prace nad grą ruszyły a społeczności graczy dane było zapoznać się ze wstępnym wyglądem świata Verry.
MMORPG mają to do siebie, że wypełnia je morze akcji – także i tutaj znalazło się dla niej mnóstwo miejsca. Ashes of Creation to gra z nurtu PvX, rozgrywka opiera się na walce zarówno z monstrami jak i innymi użytkownikami. Jednakowoż sama produkcja nie skupia się wyłącznie na pojedynkach. Autorzy postawili duży akcent na tworzenie atmosfery żyjącej krainy, tak więc w przerwach między kolejnymi bataliami, gracze skupiają się na tworzeniu żywego uniwersum, którego każda z kształtujących go osób jest jego istotną częścią. W grze pojawiają się również postaci NPC, posiadające masę zadań. Ich obecność jednak będzie uzależniona od poczynań samych graczy. Każda decyzja w grze ma wpływ na jej świat.
Bogatość uniwersum Verry nie kończy się jednak na powyższym, w przypadku gry RPG ważną rolę odgrywają również same klasy postaci:
- Fighter – jego głównym zadaniem jest walka w zwarciu i zadawanie jak największej liczby punktów obrażeń.
- Tank – postać, która ma na celu przyjmowanie na siebie jak największej ilości obrażeń.
- Rouge – „łotrzyk”, którego głównym zadaniem jest zadawanie obrażeń z ukrycia w walce w zwarciu.
- Ranger – bohater nastawiony na walkę na odległość za pomocą wszelkiego rodzaju broni dystansowej.
- Cleric – jego zadaniem jest leczenie sojuszników.
- Bard – druga z klas wsparcia, ulepsza sojuszników za pomocą zaklęć oraz osłabia przeciwników.
- Mage – mag bitewny, walczący na odległość.
- Summoner – archetyp łączący cechy wszystkich wcześniejszych.
Budowniczowie świata Verry
W odróżnieniu od wielu innych produkcji MMO, Ashes of Creation nie oferuje graczom wyłącznie odgórnie przygotowanych lokacji. Na gracza czeka wielki świat, gotowy do zapełniania wedle uznania. Autorzy zastosowali mechanikę węzłów – są to miejsca, w których gracze mogą tworzyć swoje wioski, miasta i społeczności. To właśnie w ich roli jest tworzenie i utrzymanie tego uniwersum, przekształcanie wiosek w wielkie metropolie, prowadzenie handlu i rozwój tworzonych przez nich cywilizacji.
Realizm gry nie ograniczy się jednak do budowy samego świata. Aby nadać mu życie i nacechować grę realizmem, mechanika rozgrywki będzie zmuszała graczy do ścisłej współpracy. Jak wiadomo, do walki potrzebna jest broń, toteż wypada się w nią zaopatrzyć. Proces budowy oręża nie jest tak prosty, jak ukazuje to wiele gier gatunku RPG. W Ashes of Creation każda postać może osiągnąć perfekcję wyłącznie z jednej gałęzi procesu wytwarzania przedmiotów – pozostałe umiejętności nie będą mogły osiągnąć poziomu wyższego niż podstawowy. Istnieją łącznie 3 ścieżki rozwoju głównego bohatera, każda z nich jest dla siebie nawzajem ważna – i tak potrzebna jest jedna osoba, która przygotuje potrzebne materiały, druga, która przetworzy surowiec na półprodukt oraz ta, która z półproduktu stworzy jego finalną wersję. Wszystko jak w prawdziwym życiu.
Teraz Verra czeka na przybyszów, którzy chcą świetnie się bawić, tworząc świat od samego początku. Czy pozwolisz się porwać fascynującej przygodzie?
Więcej informacji znajdziesz tu: https://ashes-of-creation.pl/
Grafika (źródło) YouTube