KAN-therm: nowoczesne rozwiązania w systemach ogrzewania

KAN-therm: nowoczesne rozwiązania w systemach ogrzewania

Nowoczesne systemy grzewcze wymagają nowoczesnych rozwiązań. To właśnie drobne elementy instalacji odpowiadają za jej skuteczne działanie. Aby system grzewczy działał tak, jak należy, muszą ze sobą współpracować różne jego części. Wśród nich wymienić można rury i kształtki składające się na instalację oraz zarządzająca nią automatyka. Wszystko to można znaleźć w ofercie firmy KAN-therm. Sprawdźmy, czym charakteryzują się wspomniane rozwiązania.

Systemy rurowe KAN-therm

Dużą część asortymentu oferowanego przez firmę KAN-therm stanowią systemy rurowe, w których skład wchodzą rury oraz kształtki. Przykładem takiego produktu może być system rurowy KAN-therm ultraLINE. Jest to rozwiązanie techniczne przeznaczone do wykonywania zarówno standardowych instalacji grzewczych, jak i specjalistycznych instalacji rurowych. Na system składają się 3 typy rur, 2 materiały złączek oraz 1 konstrukcji tulei nasuwanych.

Na stronie producenta możemy dokonać również zakupu samych złączek. Takim produktem jest m.in. system KAN-therm Cooper. W jego skład wchodzą złączki wykonane z wysokiej jakości miedzi CU-DHP oraz brązu 2.109 w różnych średnicach. Wspomniane złączki są skonstruowane w specjalny sposób, ułatwiając tym samym montaż. Do tego procesu nie jest potrzebne zgrzewanie z wykorzystaniem wysokiej temperatury, co w pełni eliminuje zagrożenie pożarowe.

Płaszczyznowe systemy KAN-therm

Inną grupą produktów, które ma do zaoferowania KAN-therm są płaszczyznowe systemy. Jedną z propozycji jest system KAN-therm Rail. Jest on przeznaczony do budowy instalacji ogrzewania i chłodzenia podłogowego, ściennego, a także instalacji ogrzewania i chłodzenia powierzchni zewnętrznych. Elementem charakterystycznym dla tego systemu są listwy tworzywowe, które odpowiadają za trzymanie się przez rurę powierzchni.

Na uwagę zasługuje również system KAN-therm Profil. Głównym przeznaczeniem tego systemu instalacyjnego jest ogrzewanie i chłodzenie podłogowe w konstrukcji mokrej. W przypadku tego produktu elementem kotwiącym rurę jest wyprofilowana powierzchnia izolacji termicznej. Tego rodzaju rozwiązanie może zostać wykorzystane w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych, a także miejscach użyteczności publicznej.

Automatyka w ofercie KAN-therm

Dobra instalacja grzewcza charakteryzuje się zautomatyzowaniem. Również i w tym obszarze firma KAN-therm ma coś do zaoferowania. Są to dwa niezależne systemy sterowania KAN-therm SMART & Basic. Pozwalają one na ustawienie temperatury, która zapewni optymalny komfort cieplny, jednocześnie dbając o optymalną pracę urządzenia, co przełoży się na energooszczędność całego systemu, a w konsekwencji również oszczędności na rachunkach.

W tym miejscu warto rozwinąć, czym konkretnie różnią się od siebie te dwa poszczególne systemy sterowania. KAN-therm SMART to automatyka sterująca bezprzewodowa. W jej przypadku termostaty ścienne komunikują się z listwą sterującą drogą radiową. KAN-therm Basic to z kolei tradycyjna automatyka przewodowa. Do prawidłowego działania wymaga ona zainstalowania przewodów elektrycznych, które połączą ze sobą poszczególne elementy.

Artykuł sponsorowany