Zaawansowane technologie zegarków Certina

Zaawansowane technologie zegarków Certina

Każdy, kto lubi nosić zegarki, z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ten dodatek już dawno przestały pełnić wyłącznie funkcję praktyczną. Akcesoria, jakimi są zegarki, obecnie służą nie tylko jako czasomierze, ale również jako designerskie dopełnienie stylizacji. Decydując się na zakup zegarka, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale również na jakość oraz staranność wykonania, a także na system, jaki się w nim znajduje. Synonimem idealnego zegarka, który spełni wszystkie wyżej wymienione kryteria, są modele od marki Certina, o której więcej można dowiedzieć się z tego artykułu.

Zegarki Certina – wyjątkowe dodatki premium 

Mówiąc o zegarkach Certina, warto zwrócić szczególną uwagę na historię marki oraz cele i założenia, które obecnie jej przyświecają. Firma Certina została założona ponad 100 lat temu (dokładnie w 1888 roku). Jest to szwajcarska marka z ogromną historią oraz tradycją, z której projektanci firmy czerpią inspirację do dziś. Jak łatwo można się domyślić, szwajcarski rynek był wprost przepełniony firmami zajmującymi się produkcją zegarków, jednak to nie przeszkodziło Certinie wybić się ponad inne zakłady zajmujące się tą samą tematyką. Aktualnie Certina jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek zajmujących się produkcją oraz dystrybucją zegarków, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że obecna nazwa firmy jest z nią związana dopiero od 1939 roku. Zmiana nazwy niewątpliwie była związana ze szczególnym znaczeniem tego słowa. Certina jest bowiem słowem pochodzenia łacińskiego, które w wolnym tłumaczeniu oznacza ,,niezawodność”. Jak widać, już sama nazwa marki przywołuje na myśl cechy, którymi odznaczają się akcesoria ich produkcji. 

certina aqua

Technologie Certina — autorskie nowinki Swiss Made

 Teraz gdy historia marki jest już znana, śmiało można przejść do tego, co obecnie jest najważniejsze, czyli do innowacyjnych technologii, które Certina stara się wprowadzać do swoich modeli. Projektanci oraz twórcy zegarków Certina doskonale wiedzą, że świat ciągle się zmienia, a konsumenci stają się coraz bardziej świadomi. Mając to na uwadze, postanowili nieco usprawnić swoje produkty, by stały się jeszcze bardziej precyzyjne oraz przede wszystkim praktyczne. Choć tradycja oraz historia bardzo silnie oddziałuje na twórczość marki, nie da się nie zauważyć, że firma Certina stara się iść z duchem czasu, podejmując wyzwania oraz tworząc zegarki na miarę XXI wieku. Poniżej znajduje się krótki opis innowacyjnych mechanizmów oraz technologii, które w ostatnim czasie można znaleźć w zegarkach Certina. 

certina sport

Ochrona zegarka Certina – System DS i sprężyna włosowa Nivachron 

Pierwszą technologią dodaną do zegarków Certina, o której warto wspomnieć jest system DS (DoubleSecurity), czyli podwójna ochrona mechanizmu zegarka, która ma na celu zabezpieczenie zegarka przed niepożądanymi uszkodzeniami spowodowanymi skutkami zewnętrznymi. Zastosowanie tej technologii pozwala na cieszenie się sprawnym zegarkiem jeszcze dłużej.  

Kolejną innowacyjną zmianą jest sprężyna Nivachron. Choć nazwa ta brzmi dość tajemniczo, Nivachron to antymagnetyczna sprężyna, której celem jest ochrona przed roztrajaniem się mechanizmu. Technologia ta trzyma w ryzach cały zegarek i sprawia, że modele posiadające sprężynę antymagnetyczną cechują się wyjątkową precyzją oraz niesamowitą dokładnością. Chcąc kupić zegarek, który będzie służył latami, warto zaopatrzyć się w model, który jest wyposażony w specjalistyczną sprężynę włosową Nivachron, ponieważ jest ona gwarancją jakości. 

Technologie mechanizmów Certina – Powermatic 80 i Precidrive  

Każdy, kto choć raz miał problem z ciągle „rozładowującym się” zegarkiem automatycznym, z pewnością wie jak uciążliwa może być konieczność ponownego nakręcania po kilku godzinach bez ruchu. Aby ograniczyć tę denerwującą czynność, producenci zegarków Certina postanowili stworzyć mechanizm Powermatic 80, który sprawia, że zegarek jest w stanie sprawnie chodzić nawet do 80 godzin w spoczynku. 

Nie tylko urządzenia Certina z mechanizmem automatycznym są cenione i bardzo dopracowane. Kwarcowe zegarki Certina, z systemem kaliber Precidrive cechują się precyzją oraz szwajcarską dokładnością. Niezwykle istotną informacją dla osób, które cenią sobie wysoką jakość produktów, które kupują może być fakt, że wszystkie zegarki kwarcowe marki Certina od 2017 roku mają certyfikat COSC

certina heritage

Wszystko co warto wiedzieć o zegarkach Certina  

Zbierając wszystkie informacje w jedną całość, należy podkreślić, że Certina to firma produkująca zegarki z wieloletnią tradycją, która nie boi się nowoczesnych rozwiązań. Wśród innowacyjnych technologii będących częścią zegarków Certina można znaleźć sprężynę włosową Nivachron, Kaliber Precidrive, system DS oraz mechanizm Powermatic 80.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *