Magiczne talizmany ochronne: zobacz te od Kulki

Magiczne talizmany ochronne: zobacz te od Kulki

Talizmany były obecne już w kulturze świata starożytnego. Magiczne moce przypisywano wtedy różnym przedmiotom. Wiara w talizmany przynoszące szczęście przetrwała do dziś. Wśród kolekcji Kulki znajdziesz biżuterię, która zneutralizuje negatywną energię, wzmocni intuicję i wprowadzi do Twojego życia harmonię. Przekonaj się, jaką moc mają amulety i talizmany.

Talizmany – co mogą Ci dać?

Amulety i talizmany to przedmioty, którym różne cywilizacje i kultury przez wieki nadawały określone znaczenie. Od tysiącleci przypisuje się im rozmaitą wymowę i dopasowuje do indywidualnych potrzeb lub znaków zodiaku. Amulety i talizmany nie są tym samym – mają nieco inną rolę.

Amulety chronią przed nałożeniem klątwy, złem i nieszczęściem. Ich zadaniem jest odpychanie niepożądanych zdarzeń. Natomiast talizmany przyciągają pozytywną energię. Wybierając biżuterię o odpowiedniej symbolice, zaprosisz do swojego życia powodzenie w konkretnym obszarze. Dzięki nim zyskasz bezpieczeństwo finansowe, spokój, poprawę zdrowia lub szczęście w miłości.

Niektóre amulety i talizmany stosowano nawet kilka tysięcy lat temu i dziś są znane w identycznej formie. Najbardziej znane są talizmany celtyckie, słowiańskie, egipskie i indiańskie. Magia, jaka je otacza, wynika z wiary w moc symboli, która była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Amulety i talizmany dobrze nosić zawsze przy sobie, aby czuć ich energię i w pełni korzystać z ich właściwości.

W polskiej kulturze zakorzeniło się przeświadczenie, że czterolistna koniczynka i podkowa to symbole przynoszące szczęście. Również słoń z uniesioną trąbą stanowi talizman gwarantujący szczęście i radość. Ciekawą historię ma symbol określany jako ręka Fatimy. Zawieszka z otwartą dłonią z pięcioma palcami chroni przed nieprzychylnymi osobami, nieszczęściem i urokami. Chociaż symbol często jest kojarzony z islamem, był obecny już w starożytnym Egipcie, a na przestrzeni lat pojawiał się jako symbol obecny w buddyzmie i hinduizmie, to dziś przeniknął już do kultury masowej. Amulety i talizmany mają niezwykle interesujące korzenie. Na przykład wywodzące się z Turcji oko proroka, podobnie jak ręka Fatimy, ma chronić przed nieszczęściem. To przedmioty dla niekonwencjonalnych osób

Kamienie jako talizmany ochronne

Amulety i talizmany to nie tylko konkretne symbole – szczególną moc przypisuje się również kamieniom naturalnym. Za talizman może służyć choćby kwarc różowy, kryształ górski, jaspis czy rubin. Naszyjnik z kamieniem może pełnić funkcję talizmanu szczęścia. Z kolei ochronę przed wpływem złej energii i nieczystych intencji zyskasz, jeżeli zdecydujesz się na któryś z dodatków zawierających: ametyst, turkus, opal lub bursztyn. Warto przy tym sprawdzić, który kamień jest dobry dla Twojego znaku zodiaku. Na przykład kwarc różowy wspiera Byka, Bliźnięta i Wagę.

Życie lubi nas zaskakiwać i to nie zawsze w przyjemny sposób, dlatego amulety są często wybierane, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Amulety i talizmany od pradawnych czasów służą zwiększeniu wiary, że życie będzie układać się możliwie najlepiej. Chociaż wiara w klątwy nie jest zrozumiała dla wszystkich, niektóre osoby nadal się ich obawiają. Większość ludzi pragnie zapewnić sobie ochronę przed nieprzychylnością i złośliwością innych osób. Amulet zapewnia poczucie, że nikt nie jest w stanie nas skrzywdzić.

Talizmany szczęścia i dobrobytu – magiczna biżuteria od Kulki

Magia produktów biżuteryjnych od Kulki polega na doborze odpowiednich kamieni mocy i wkomponowaniu ich w unikalne projekty. Jej naszyjniki, bransoletki i pierścionki służą jako talizmany ochronne, przynoszące bogactwo lub miłość.

Jeżeli szukasz talizmanów miłości, wybieraj biżuterię z kwarcem różowym. Natomiast kamień księżycowy zapewni równowagę uczuciową w sytuacjach, gdy odczuwasz silne emocje. Piękny pozłacany naszyjnik z cytrynem o kształcie sopla zapewni Ci powodzenie w biznesie i dobrobyt. Bransoletka z czarnymi turmalinami na jedwabnej nici ochroni przed zazdrością, nieczystymi intencjami, ale też zneutralizuje własne obawy oraz strach. Podwójny naszyjnik z czarnym turmalinem oraz kamieniem dalmatyńskim to talizman ochronny i przyciągający bogactwo. Kamień dalmatyński działa inspirująco i dodaje pewności siebie.

Talizman przydaje się w różnych sytuacjach, ale w czasie podróży bezpieczeństwo jest szczególnie ważne. Kulka proponuje kilka produktów, które spodobają się podróżnikom, bo charakteryzują się symboliką o jasnym przekazie. Kształt samolotu lub mapy świata jasno sugeruje przeznaczenie, a przy tym ochronę zapewnia turkus afrykański. Ten ostatni sprzyja zawieraniu nowych przyjaźni, dodaje podróżnikom odwagi oraz wzmacnia intuicję.

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *