Wiosna – idealny czas na porządki w ogrodzie

Wiosna – idealny czas na porządki w ogrodzie

Słoneczne miesiące to oznaka, że najwyższy czas na rozpoczęcie sezonu ogrodowego. Aby cieszyć się zadbanym, zielonym rajem niezbędne jest przeprowadzenie najpierw prac porządkowych. Po zimie należy odpowiednio zadbać o glebę oraz o jej jakość, doprowadzić do porządku zeszłoroczne nasadzenia oraz przygotować nowe rośliny do wysadzenia oraz wysiania. 

Wiosna, wczesne lato, to idealny moment na rozpoczęcie upraw w domowym ogródku warzywnym. Warto jednak pamiętać, że z bardziej wrażliwymi roślinami, jak np. krzaki pomidorów, warto poczekać do zakończenia przymrozków. Za datę graniczną uważa się 15 maja, czyli Zimną Zośkę. To właśnie wtedy, przeważnie występują przymrozki, a takie wrażliwe krzaczki mogą na tym ucierpieć. 

Maj, to także idealny moment na wysiew do gruntu kwiatów jednorocznych, które będą cieszyły oko wyjątkowymi kolorami. Wiosną wszystkie rośliny, w tym także trawnik, potrzebują dawki mikroelementów, które zawarte są w nawozach. Samo podlewanie nie wystarczy aby rośliny pięknie kwitły. Zadbaj o dostarczenie każdej z nich odpowiedniego nawozu, a w okresie kwitnienia odwdzięczy ci się pięknym wyglądem.

Jakie narzędzia warto mieć do prac ogrodowych?

Prace ogrodowe są o wiele przyjemniejsze, kiedy wykonujesz je z pomocą wygodnych narzędzi. Niezależnie od tego czy posiadasz jedynie niewielki ogródek działkowy czy duży ogród przy swoim domu zadbaj o to, aby narzędzia były dobrej jakości. Producenci wychodząc na przeciw potrzeb użytkowników produkują narzędzia o różnorodnych rozmiarach oraz standardach – z pewnością znajdziesz coś, co będzie idealne dla Ciebie zarówno jeżeli chodzi o możliwości finansowe jak i fizyczne. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, że narzędzia powinny być dobrane także do możliwości użytkownika. Takie, które będą zbyt ciężkie lub duże wcale nie ułatwią pracy. 

Dobrej jakości narzędzia ogrodowe, które ułatwią każdą pracę

Biorąc pod uwagę zakup nowego sprzętu ogrodniczego powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego użyteczność. To zdecydowanie ważniejsza kwestia niż wygląd samego sprzętu. Od tego zależy czy będzie on trwały i wysokiej jakości. Jeden, porządny sprzęt jest z pewnością dużo bardziej opłacalnym zakupem niż ciągłe kupowanie nowego. Wiosna to moment, w którym należy przyciąć wiele drzew i krzewów, pozbyć się niepotrzebnych i starych gałęzi. To pomoc, która zapewni drzewom lepszy wzrost, lepsze owocowanie. Sekatory Fiskars to ręczne narzędzia, które sprawdzą się idealnie do niewielkich prac. Mają ostre ostrza oraz duży kąt rozwarcia dzięki czemu rośliny nie uszkadzają się podczas cięcia. Do intensywniejszych prac ogrodowych warto wykorzystać narzędzia elektryczne takie jak nożyce akumulatorowe Stihl.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *