7 praktycznych porad, które usprawnią wyjście z domu z niemowlakiem

7 praktycznych porad, które usprawnią wyjście z domu z niemowlakiem

Czasami wydaje Ci się, że spędzasz więcej czasu przygotowując się do wyjścia, niż faktycznie poza domem?

Kiedy zwykłe sprawunki z noworodkiem przypominają pakowanie się na 2-tygodniowe wakacje, posłuchaj rad rodziców, którzy już to przerabiali.

1. Zaopatrz samochód

Biorąc pod uwagę cały czas, jaki większość z nas spędza w samochodzie, jest to praktycznie drugi dom. Dlaczego nie wyposażyć go w mini-podróżną wersję swojego mieszkania gotowego na przyjęcie dziecka?

W samochodzie trzymaj torbę na pieluchy i zapasowy zestaw ubrań (także dla Ciebie!). Przydatne będą też chusteczki, ręczniki papierowe i dodatkowy zestaw butów.

Dobrze przygotowany pojazd oznacza mniej czasu spędzonego na zbieraniu rzeczy za każdym razem, gdy wybierasz się w podróż.

2. Podwójne klucze

Prawdopodobnie masz zapasowy zestaw kluczy na wypadek, gdy nie możesz znaleźć oryginału. Ta sama zasada dotyczy artykułów dla dziecka.

Podwój podstawowe rzeczy, takie jak chusteczki, pieluchy, podkład do przewijania i krem do pieluch, abyś mogła je łatwo zabrać i wyruszyć w drogę. (Jest to świetny sposób na wykorzystanie darmowych próbek, które możesz otrzymać w ramach promocji sklepu lub marki).

Możesz też zainwestować w drugą torbę na pieluchy

Posiadanie alternatywy może zaoszczędzić Ci stresu związanego z gorączkowym bieganiem w ostatniej chwili.

3. Zawęź listę 

Jeśli podwajanie wydatków na sprzęt dla dziecka brzmi przytłaczająco lub wykracza poza Twój budżet, spróbuj innego podejścia.

Aby uzyskać bardziej minimalistyczną metodę, poświęć czas na zastanowienie się, czego tak naprawdę potrzebujesz podczas danego wyjścia. Wychodzisz tylko na spacer lub do sklepu spożywczego? Podgrzewacz do butelek i dodatkowe śliniaki mogą prawdopodobnie zostać w domu.

Wielu doświadczonych rodziców odkryło, że ten styl „mniej znaczy więcej” jest niezwykle skuteczny.

4. Wybierz odpowiednią chustę

Rynek akcesoriów dla dzieci jest przesycony zawrotną liczbą nosidełek i chust, z których każde ma swoje wady i zalety.

Dobra wiadomość jest taka, że te urządzenia naprawdę mogą ułatwić życie w podróży, uwalniając Twoje ręce i utrzymać dziecko wtulone w Ciebie.

Zła wiadomość? Niektóre z nich zajmują mnóstwo miejsca.

Aby zmniejszyć obciążenie, priorytetem jest znalezienie chusty, która jest dla Ciebie dobra i nie wymaga dodatków wielkości fotelika samochodowego jak niektóre nosidełka.

5. Nakarm dziecko przed wyjściem

Bez względu na to, czy karmisz dziecko piersią czy butelką, karmienie go w podróży może być nie tylko stresujące, ale może też sprawić, że będziesz się męczyć z takimi sprzętami jak butelki, mleko i osłonki.

Wyeliminuj konieczność noszenia tych akcesoriów, karmiąc dziecko tuż przed wyjściem z domu, kiedy tylko jest to możliwe. To sprawi, że Ty i dziecko będziecie szczęśliwsi, gdy będziecie poza domem.

6. Zachowaj rutynę

Jak każdy nowy rodzic wie, harmonogramy z noworodkiem mogą się zmieniać z dnia na dzień. Ale wypracowana rutyna może pomóc ci określić dobry czas, aby wyjść z domu, bo wiesz już, że 30 min po karmieniu dziecko zwykle idzie spać na 2 godziny.

7. Miejsce na wszystko

Jest to podstawowa zasada, która ma zastosowanie do każdego rodzaju organizowania, a zwłaszcza organizowania sprzętu dla dzieci: Wyznacz miejsce dla każdego przedmiotu. Na przykład wózek zawsze trafia do szafy w holu, a dodatkowe chusteczki do konkretnej szuflady.

Nawet gdy jesteś na „autopilocie” z powodu zbyt małej ilości snu, będziesz wiedziała, gdzie sięgnąć po niezbędne rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *